1 Dolar 23000 Dong - Vietnam’da MİLYONER OLDUK

Vietnam'da Milyoner olduk. 1 Dolar 23000 Dong olunca burada herkes milyoner arkadaşlar, bu videoda Vietnam'da günlük yaşam maliyetlerimizi inceledik. İyi seyirler

Videoyu beğenmeyi unutmayalım arkadaşlar :-)

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

airbnb ödül kazanma daveti: https://www.airbnb.com/c/engino331?cu...

Lena'nın websitesi: https://lehouse.com.ua/

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
2. Instagram: https://www.instagram.com/homesurfers...

Video'nun Yazı hali:
Yeni ülkeye taşınmak bir çok değişikliği beraberinde getiriyor, bazı değişiklikler tatsız olsada bir çoğuda çok hoşunuza gidebiliyor.
Bunlardan biride para birimi yolculuğumuz ilk olarak Sri Lanka Rupisi ile başladı 1 dolar 183 Rupi ediyordu, Sonra Malezya parası Ringgit’e geçiş yaptık ve bu para birimi hiç kafa karıştırıcı değilidi 1 dolar 4 ringgit değerindeydi. Şu anda 3. Ülkemiz olan Vietnam Dünyada en yüksek para birimine sahip ülkelerinden biri 1 dolar 23 bin dong ediyor ve bu biraz kafa karıştırıcı ama aynı zamanda milyoner olabiliyorsunuz.
Bugün 12 ülkede yaşama projemizde günlük harcamamızı ülkeye göre nasıl ayarladığımızın filmi geliyor.


Her bir ülke için günlük harcamalarımıza belirli bir limit koyuyoruz ve bu durum ülkenin ekonomisine ve bizim o ayki kazancımıza göre değişiklik gösterebiliyor genellediğimizde günlük 10 dolar ile 15 dolar arası oluyor iki kişi için.

Vietnam parasının ismi dong.
-1 dolar 23 bin dong 1 TL ise 4 bin dong ediyor.
Yurtdışında olduğunuzda genelde para birimi hesaplarına çok giriyorsunuz ama bazen yanlış anlaşılan bir durum var sayılar, özellikle vietnamdaysanız o bizim paramız ne kadar değerliymiş diyebilirsiniz ama olay sayılarda değil biraz alım gücünde arkadaşlar mesela 2 tl 8 bin dong ediyor ve bu paraya 1 kola, çikolata yada su alabilirsiniz.

Sayılar bu kadar büyük olunca günlük limitimizde sayı olarak yüksek oluyor 2 kişi için 300 bin dong tam 13 dolar yapıyor.