1000 DOLARLIK DRONE Parçalandı | 4. Sezon Fragman

1000 dolarlık drone DJI Mavic Pronun parçalanma hikayesi ve Engin Özdemir 4. sezon fragmanı. Fragmanın çekimlerinde yaşadığım drone hikayesini aktarmak istedim size arkadaşlar İyi seyirler.

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

Sosyal Medya Hesapları - Patreon Destek

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir
İnstagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
2. Instagram: https://www.instagram.com/homesurfers...

Videonun Yazı Hali:
-Bugün normalde bu videoda sadece 4. Sezonun fragmanını yayınlamayı planlıyordum ama çekimlerini yaparken yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum size ve bu olayın bize neler öğretebileceğinden :)

Hayatımızda bazı zamanlar vardır herşeyin istediğimiz gibi gittiği ve çok mutlu olduğumuz zamanlar sanki hiç bir problemimiz yokmuş gibi hissederiz ama bir yandan da sanki kötü bir şey olucakmış gibi bir his gelir ve geneldede o kötü durum gelir bir problem oluşturur.

Benim için şu anda bu problem çekimlerimin büyük bir oranında kullandığım türkiyede ortalama 8 bin tl civarında olan dronumun 1 saniye içinde çöp olması.

Peki nasıl oldu?
Gece uçuş yaptığım bir anda sinyal karışıklığına girmesi ile beraber dronun kontrolü bir anda benim elimden çıkıp bir yere çarptı ve düştü ama şükürler olsun ki düştüğü arazi boştu ve kimse yoktu. Sinyal karışıklığı şehirde olduğumdan dolayı olmuş olabilir, burada tabiki benim hatamda var o saatte karanlıkken tam ulaşmam gereken sinyal seviyesine ulaşmadan kalkış yapmam ve bir uçak yolculuğundan sonra kalibrasyon yapmadan kalkışa başlamamda. daha dikkatli olmam gerekiyordu. Bu bana çok güzel bir ders oldu.

Şimdi böyle bir probleme karşı gösterilen tepki kişiden kişiye değişiklik gösterir probleme çok büyütüp seni üzmesine izin verebilirsin ve normalde yaptığın işlerdede aksaklık yaşarsın bu benim için içerik üretimini bırakmak yada azaltmak kendime çok kızmak olabilirdi yada problemi küçültüp bir kenara koyup çözebileceğin bir şey ise çözüm yolları arayabilirsin eğer senin elinde olan bir şey değilse ve yapabileceğin bir şey yoksa çok düşünmeden hayatına devam edersin.

Bundan 2 yıl önce yaşadığım bir olayda bırakın 1000 dolar kaybetmeyi 4 bin dolar kaybedip aynı zamanda hayallerimden de olmuştum ve çözüm için yapabileceğim hiçbir şey yoktu. O gün o problemi küçültüp buralara geldiysem bu problem hiç bir şey.

Şimdi yaşadığım bu olayda benim için yapılabilecek çözüm yollları var. İlk olarak sponsorluk anlaşması yapabileceğim şirketlere mesaj atmak ile başladı dronum olduğu için böyle bir şeye ihtiyaç duymuyordum ama şu an yok o yüzden ihtiyacım var onlardan cevap alamaz isem dronedan kalanları yani kurtarabildiklerimi kamera batarya olsun satıp biraz da para ekleyip bu dronun bir alt modelini almak olucak.


Ve inanın bana daha güzel bir şekilde dönüş gerçekleştireceğiz arkadaşlar bu sefer ki model daha küçük ve daha ince yerlerden geçirebileceğim bir model olucak ortaya özellikle tropikal bölgelerde çok güzel görüntüler çıkacak.

Unutmadan bu süreç içerisinde biraz aydınlanma yaşadım bundan sonra videolar her Pazartesi ve Perşembe paylaşılacak arkadaşlar Çarşamba - Cumartesiyi bırakıyoruz. Şimdi hazırsanız 28 Mart Perşembe paylaşılacak 4. Sezonun fragmanını izleyelim dikkat edin kendinize görüşmek üzere :)

Kamera ekipmanlarım: https://kit.com/EnginOzdemir/kamera-e...

3. Sezon tüm bölümler: https://www.youtube.com/watch?v=AYGCo...