3 Günde UKRAYNA'dan TROPİKAL Adaya Taşındık !

Vlog 3 Günde Ukrayna'dan Tropikal Ada'ya taşınma videomuz uzun zamandır planladığım dünya turunun ilk adımını Ukrayna'dan Lena ile beraber taşınarak yapmış bulunuyoruz digital Nomad olarak olabildiğince ülkelerde oranın yerlisi gibi yaşamaya çalışacağız her sezon yeni bir ülke bizi bekliyor olucak :)

Sosyal Medya Hesapları - Patreon Destek

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir
İnstagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/

Kamera ekipmanlarım: https://kit.com/EnginOzdemir/kamera-e...

2. Sezon Başlangıç Oynatma Listesi:
https://www.youtube.com/watch?v=o9eGH...

Videonun bir kısmının yazı hali:
Son bölümde 48 saatte Ukrayna-Kharkivdeki evimizi boşaltıp taşınmamızın ve Kharkivden Kiev’e olan tren yolculuğumuz ile beraber dünya turu hazırlıklarından bahsetmiştik. Ama hangi ülkeye gittiğimiz hala bilinmiyordu,

Yolculuğumuz Güney asyada çok bilinmeyen bir ülkeye doğru Ukrayna’dan direkt uçuş ile 8 saat 13 Dakika sürecek bir yolculuk uçakta cam kenarında olamamak ile beraber çok çekim yapamadım koridor görüntüsü ile kaldım sabah 8’de uçak indikten sonra yeni ülkeye girişimizi gerçekleştirdik havalimanında gerekli işlemleri halledip 1 ay önceden hazırladığımız evimize doğru yolculuğumuz başladı.


-Bilmiyorum daha önce hiç duydunuz mu ama bir terim var dijital Nomad adında bilgisayar başında Freelance olarak çalışıp dünyanın herhangi bir bölgesinde iş yapabilen insanlara deniyor. Wifi olan herhangi bir yerde çalışabiliyorlar. Lena yaklaşık 2 yıldır bu şekilde yaşıyor bende son 2 yıldır Dünya’nın herhangi bir yerinde iş yapabileceğim sevdiğim bir meslek geliştiriyordum ve bunu video yapımı ile buldum.

Biz bir nevi daha çok gezmektense o ülkelerde yaşayacağız oranın bir yerlisi gibi daha çok buradaki insanlar ile aynı evlerde yaşayıp olabildiğince dillerini ve kültürlerini öğrenmeyi planlıyoruz aynı zamanda işimizi yapmaya devam ediceğiz acelemiz veya sınırlı bir süremiz yok ki bu çok rahatlatıcı şimdi hazırsanız ilk evimizde bir tur yapalım.