360 YIL kimsenin haberi olmadı! Terk edilmiş Kayıp Şehir: MACHU PİCCHU

Cambly'yi aşağıdaki linkten "15emre" hediye koduyla ücretsiz deneyip abone olabilirsiniz: http://bit.ly/2zlqfJL
Merhaba arkadaşlar, ben Emre durmuş. Bugün dünyanın en ilginç yerlerinden bir ve dünyanın yedi harikası arasında yer alan Machu Picchu'ya gidiyoruz. Machu Picchu'nun hikayesi, tarihi ve orada neler yaşadığımızı anlatan bir belgesel tadında vlog olsun istedim umarım izlerken siz de keyif alırsınız.

Peru seyahtim hakkında ve machu picchu gezisi hakkında biraz da fiyatlardan bahsedecek olursak ayrıntılı bir şekilde şöyle yazayım.

Machu Picchu'ya en yakın büyük şehir Cusco. Yani ilk olarak başkent Lima'dan yada dünyanın her hangi bir yerinden Cusco'ya gelmek gerekiyor. Biz Iquitos'dan Cusco'ya uçakla 70 dolar civarında geldik. Airbnb'den tuttuğumuz oda 12 dolardı gayetde iyi durumda bir yerdi. 1 hafta Cusco'da kaldıktan sonra hemen 1 saat uzaktaki videoda gördüğünüz Calca kasabasına geldik. Burada El mono sabio adındaki bu Türk işletmesi hostelde kaldık. Oranında hostel fiyatı yaklaşık 6 dolardı.

Machu Picchu'ya gitmek içinde bir kaç farklı seçenek var. Bunlardan en ünlüsü tabiki salkantay trek 3-4 günlük yürüyüş rotası ile macchu picchu'ya ulaştırıyor. Yolun çok güzel olduğunu ve kesinlikle deneyimlenmesi gereken bir şey olduğunu çok kişisden duyduk. Ama biz yapmadık çünkü o bölgeler rakımı yüksek yerler ve ben yükseklik hastalığına yakalandım. Yürümek çok zor olacaktı.

Diğer seçenekler ise Tur almak. Turlarında bir çok çeşidi var. En ucuzu 90 dolar içinde Machu Picchu giriş bileti olan oteli, ulaşımı ve yemek dahil olan bir tur. Diğer pahalı seçeneklerde tren bileti yada daha kaliteli bir otel gibi farklarla değişiyor. Ama 90 dolarlık tur bizim için gayet idealdi. Bu turda bir kısımda tren yolundan 11 km lik yol yürümek gerekiyor. O trenin tek yön fiyatı 40 dolar. (Tam bir turist silkeleme) Onun dışında tavsiye ederim. Tur'u zaten bir çok acentadan alabilirsiniz. Biz Calca'da kalırken El mono sabio'daki hostelde Mert bize ayarladı. Oraya giderseniz zaten bir çok konuda size yardımcı olurlar. Aklınıza takılan olursa instagram'dan onlara yazabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Seyahat blogum : http://yolgunlukleri.net/
İnstagram: https://www.instagram.com/yolgunlukleri/
Facebook: https://www.facebook.com/yolgunlukleri/
Twitter: https://twitter.com/_EmreDurmus

Twitch hesabım (canlı yayın) https://www.twitch.tv/emredurmus_
Patreon hesabım: https://www.patreon.com/emredurmus

HEDİYELER ve ÜCRETSİZ DENEMELER

Airbnb 130 TL seyahat kredisi (250 tl üstü rezervasyonda): https://goo.gl/sY746U
Airbnb 100 USD ev sahipliği kredisi (100 usd üstü ev sahipliğinde) https://goo.gl/djbMGHİş Teklifleri (Business) [email protected]

Merhaba Ben Emre Durmuş , 4 yıldan beri dünyayı geziyorum ve bunu yaparkende öğrendiğim, deneyimlediğim ve eğlendiğim bir çok şeyi video olarak Youtube kanalımda paylaşıyorum. Kanalımda seyahat içerikleri, macera, belgeseller, günlük vlog, ve bilgi veren tatil - seyahat videoları hazırlıyorum. Abone olarak dünya turu macerama ortak olabilirsiniz. Sevgiler :)