Corona virüsü krizinde Asya'da HASTALANDIM!

Corona virüsü krizinde Asya'da hastalandım! Çin'in Wuhan şehrinde ortayan çıkan corona virüsünden sonra bir çok asya ülkesi ve dünya tetikte. Corona virüsü salgını zamanında hastalanmam ve semptomların benzerlik göstermesi aramızdan bir çok arkadaşımızı endişenlendirdi. Türkiye gündeminde Çin'de çıkan corona virüsünden çok konuşulması ile beraber sizlere durumumu açıklamak ve insanların maske takma sebeplerinden bahsetmek istedim.

Airbnb HEDİYELER ve ÜCRETSİZ Deneme
Airbnb 32$ bedava seyahat kredisi: https://bit.ly/36DkULQ

Corona Virüsü detaylı bilgi;
Yeni bir coronavirüs türü olduğu için teknik olarak 2019-nCoV adı verilmiş ama ilk kez Wuhan kentinde görüldüğü için Wuhan coronavirüsü olarakta geçiyor.
Wuhan’daki Hankou tren istasyonunun hemen yanında Huanan Pazarı var. Wuhan coronavirüsünün ilk kez burada ortaya çıktığı sanılıyor. Burası başta deniz ürünleri olmak üzere çeşitli hayvanların satıldığı bir pazar yeri. Tavuskuşundan, koalaya; dev Çin semenderinden, bambu sıçanına kadar hemen her türlü hayvan bulunabiliyor. Virüsün burada satılan hayvanlardan; bir yarasa ya da zehirli yılandan insanlara geçtiği düşünülüyor.
Bugüne kadar bulunan onlarca coronavirüs çeşidinden 6 tanesinin insanlar arasında bulaşıcı olduğu tespit edilmiş.Hastalık solunum yollarından bulaşıyor. Ağzın arka tarafındaki ve boğazdaki hücrelere yerleşiyor ve diğer insanlara da buradan yayılıyor. Belirtiler baş ağrısı, ateş ve öksürük şeklinde kendini gösteriyor.

İngilizce kanal: https://bit.ly/38OQfwq
iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

Sosyal Medya Hesapları:
Instagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
Instagram: https://www.intagram.com/homesurfers...

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir