#DOLARTL ve #EUROTL KISA, ORTA ve UZUN VADELİ ANALİZİ: #USDTRY ve #EURTRY ANALİZİ

SPK Düzey-3 Lisanslı Mehmet Yıldızlı'dan Teknik Analiz Eğitimleri:
27 Mart Temel Düzey
28-29 Mart Orta Düzey Teknik Analiz Eğitimleri
Buyaka, İstanbul

https://paradox.com.tr/finans/teknik-analiz-egitimi/istanbul

Twitter: https://twitter.com/yildizli_m
Instagram: https://www.instagram.com/yildizli_m1/
email: [email protected]#Dolar/TL'de 6.25 seviyelerinde beklemeye başladığımız düzeltme hareketi dün başlamış oldu. Bu düzeltme hareketi, indikatörler açısından değerlendirildiğinde, henüz bitmiş değil. 6.15 seviyesini kısa vadede takip etmekte fayda var. Bu seviyenin altındaki kapanışlarda kısa vadeli kırmızı renkteki yükselen trend çizgisi 6.10 seviyelerinde test edilebilir. 6.10 seviyesinin altındaki kapanışlarda ise 6.07, 6.01, 5.90-5.95 seviyeleri gündeme gelebilir.
Dolar/TL haftalık grafiğinde STOCH RSI'ın satış sinyali üretmeye çalıştığı görülüyor. Bu haftaki kapanış 6.18 ve altındaki değerlerde gelirse, STOCH RSI da satış sinyali üretmiş olacak. Böyle olası bir durumda ise, dolar/tl'de uzun vadeli yükselen kanalın alt çizgisine doğru bir geri çekilme yaşanabilir.

Euro/TL'de ise, kısa vadeli yükselen kanal üst çizgisi test edildikten sonra bir düzeltme hareketi başlamış gibi. 6.95-6.96 seviyesi aşılmadığı sürece 6.70 seviyelerine doğru hareketin devamı söz konusu olabilir. 6.96 üzerindeki kapanışlarda orta vadeli hedefi 7.20-7.25 olarak görülüyor.

Bütün işlemlerinizde STOP_LOSS seviyesini belirlemenizi ve disiplinli bir şekilde tradelerinizi gerçekleştirmenizi öneririm.

Bu videoyu beğendiyseniz, tek tıklamayla abone olabilirsiniz.

https://www.youtube.com/channel/UCIv_JXfK1Ec4c6jN6_cYl3A?sub_confirmation=1

YASAL UYARI:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.