Dünyayı Geziyorum - Pakistan-3/Karadağ | 13 Ocak 2019

Pakistan'da seyahat ve tatil yapmak isteyenler. Pakistan ve Karadağ'da nereler gezilir, Pakistan'a nasıl gidilir, Pakistan'da yaşam, vize hakkında bilinmesi gerekenler Özlem Tunca'nın sunumu ile Dünyayı Geziyorum'da. Yurtdışı tatili, seyahat, gezi ve daha bir çok şey bu program'da.

#DünyayıGeziyorum #Pakistan #Karadağ

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta iki farklı ülke Pakistan ve Karadağ’dan izleyici karşısına çıkacak.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta iki farklı ülkenin farklı kültürleriyle evlere konuk olacak. Özlem Tunca ilk olarak Pakistan’da Babür İmparatorluğu’nun bıraktığı izleri yerinde görüntüledi. Özlem Tunca Lahor’da Babür İmparatorluğu’nun dördüncü hükümdarı Şah Cihangir’in türbesini ziyaret etti. Oldukça ihtişamlı bir mimariye sahip olan türbeyi gezen Özlem Tunca Şah Cihangir’in hayatını programda anlattı. Dünyayı Geziyorum ekibi yerden tavana kadar her alanda ince bir işçilikle bezeli olan türbenin ardından rotasını Babürler’in yapmış olduğu Vezir Hamamı’na çevirdi. Temizliğe çok önem veren Babür halkının şehre girmeden önce mutlaka uğradığı hamamı görüntüleyen Özlem Tunca duvarlardaki çini işçiliğine hayran kaldı.

***

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…


Facebook : https://www.facebook.com/kanal7

Twitter : https://twitter.com/kanal7

İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/