Efsanevi Boksör - Muhammed Ali | En Hızlı 5 Nakavt

Müslüman olmadan önceki ismi Cassius Marcellus Clay Jr. olan Muhammed Ali, Afro-Amerikan ve İrlanda kökenli bir aileden 17 Ocak 1942'de Kentucky Louisville'de dünyaya gelmiştir. Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen Muhammed Ali, kariyeri boyunca yaptığı maçların sadece 5 tanesini kaybetmiştir.

Bu efsane boksör müslümanlığa 1964 yılında henüz 22 yaşındayken Sony Liston'u yenip Dünya Şampiyonu olduktan sonra geçmiştir. Din değiştirdiğini açıkladıktan ve Muhammed Ali ismini aldıktan sonra boksa 3 yıl ara vermek durumunda kalan Muhammed Ali aynı zamanda o yıllardaki Vietnam savaşına da karşı çıkmıştır. Vietnamlılar bana hiçbir kötülük yapmadılar ki niye onlarla savaşayım diyerek Vietnam Savaşına katılmayı reddeden Muhammed Ali 5 yıl hapis ve 10.000 dolar hapis cezasına çarptırılmıştır. Sadece bir boksör olmayan Muhammed Ali aynı zamanda 1960 Roma Olimpiyatları'ndan döndükten iki gün sonra bir lokantada sadece beyazlara servis yapıldığını öğrenince, altın madalyasını Ohio Nehri'ne atmıştır.

Bu hareketiyle sadece bir sporcu olmadığını aynı zamanda bir hak savunucusu olduğunu da gösteren Muhammed Ali hayatı boyunca ezilen müslüman ve siyahilerin haklarını savunmuştur.

►► Güvenlik Kameralarına Yakalanmış 5 Tuhaf Görüntü (VİDEOLU) : https://youtu.be/Vk7npXXbro4

►► Araba Kameralarına Yakalanan En Korkutucu 10 Şey : https://youtu.be/kjzheTXaQCk

►► Hergün Gördüğünüz Şeylerdeki Farketmediğiniz 10 Gizemli Sır (Sen Bile Görmedin) : https://youtu.be/qP7I9VgC4SI

► Her gün 1 video yüklediğimiz kanalımızda sizlere her konudan farklı videolar yapmaya çalışıyoruz.. Şaşırtıcı, sıradışı, ilginç, eğlenceli ve bilgilendirici videolar için kanala abone olmayı unutmayın! https://goo.gl/8Yf9Su

► Videomuzu beğendiyseniz Abone olmayı ve beğen tuşuna basmayı unutmayın :)

Daha fazla : https://www.yameraktan.com/