İnternet Olmadan 24 SAAT Geçirdim - Dijital Detoks

İnternet Olmadan 24 Saat Geçirdim. Dün bütün gün boyunca internetsiz bir gün geçirmek adı altında dijital detoks yaptım ve bu deneyimimi filme dönüştürmek istedim. İyi Seyirler

Videoyu beğenmeyi unutmayalım arkadaşlar :-)

Patreon destek:
https://www.patreon.com/enginozdemir

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

airbnb ödül kazanma daveti: https://www.airbnb.com/c/engino331?cu...

Lena'nın websitesi: https://lehouse.com.ua/

Sosyal Medya Hesapları:
https://www.instagram.com/enginozdemir0/
https://www.instagram.com/homesurfers…

Video'nun Yazı hali:

Bir gün Hayal et, normal bir çarşamba sabahı çok erken olmayan bir saatte uyandın ve odan hava alsın diye pencereyi açtın, hava güzel iyi hissediyorsun, sonra dişini fırçalamak ve yüzünü yıkamak için evden dışarı çıkıp uzun bir koridorun ardından lavaboya vardın. Sabah rutinin bitti ve artık güne hazırsın, geçtin Laptop'un başına internette surf yapıcaksın ama bir anda Laptop’un gitti, olsun dedin telefonda sosyal medyada gezinirim diye düşündün ama oda gitti İnternet ile bağlantılı hiç bir şeyin kalmadı.


Yakın geçmişte İnternetsiz geçirdiğin bir günü hatırlayabilir misin?
Büyük ihtimal ile hayır çünkü öyle bir gün kalmadı.

Geçtiğimiz son bir kaç hafta kendimde olan bir şeyi fark ettim uzun zamandır zihnime hiç mola vermemiştim, bu içinde yaşadığımız toplumdan yada sürekli üretmeye olan bağımlılığımdan dolayı olabilir, iki türlüde kendimi sürekle daha fazlasını yapmaya zorluyordum. Ve buda sonunda tükenmişliğe yol açabilirdi.

Buna bir dur diyebilmek ve zihnimi dinlendirebilmek için dün bütün gün boyunca kendimi bişeyler yapmak konusunda hiç zorlamadığım ve 24 saat boyunca internetsiz olduğum bir gün geçirdim.

Bugün bu deneyimin filmi geliyor.