Kız Arkadaşımla Tayland'a Taşındık! (ÖZEL VİDEO)

Kız Arkadaşımla Tayland'a taşındık. 12 ülkede yaşama projesinin 4. ülkesi Tayland Chiang Mai oldu. Bugün özel video ile yaşadığımız mahalleyi, mekanları ve Tayland'ın yerel pazarını sizlere filme dönüştürdük.
İyi seyirler

Videoyu beğenmeyi unutmayalım arkadaşlar :-)

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

airbnb davet: https://www.airbnb.com/c/engino331?cu...

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
2. Instagram: https://www.instagram.com/homesurfers...

Videonun yazı hali;

Ben Engin Özdemir ve bu filmde bizim Tayland’a taşınma hikayemiz, şimdi senden ricam arkana yaslanıp bu bölümün keyfini çıkarman,

Her şey 3 yıl önce çok basit bir fikir ile başladı, tek isteğim bir mekana bağlı kalmadan Dünya’nın herhangi bir bölgesinden işimi yapıp geçimimi sağlayabilmekti.

Buna video yapımı ile ulaşabileceğime inandım ve yaklaşık 2 yıl boyunca, ufak bir köy evinde kendimi kamp’a soktum,

Yaptığım bu tercih bana hayatımda çok değeri olan 2 şey kazandırdı.

Severek yaptığım bir işi ve hayatımı paylaştığım Kız arkadaşım Lenayı.

Şanslıyım ki kendiside bilgisayar başında çalışan bir iç mimar çıktı.

He durum böyle olunca 12 ülkede yaşama projesine oda dahil oldu. :-D

Engin sen bunları anlatırken şu anda ne yapıyorsun diyebilirsiniz? Şöyle bir durum var arkadaşlar.

Her ülke değiştirdiğimizde Youtube kanalında sezon değiştiriyoruz, şöyle sezon başlangıçları bi hatırlayacak olursak hepsi benim için çok özel ve çok güzel.

3 sezonda Sri Lankada aktiviteci ve editçi karakterlerine patronluk taslayan yönetmeni ortaya çıkartıp, 3 karakteri tek bir sahneye sığdırdık.

4 sezonda eli yüzü düzgün Engin karakteri için basit bir saç kesimini aksiyon filmine çevirdik.

5 sezonda ilk bölüm için 1 hafta Nasıl tai chi yapılır onu öğrendik.

Durum böyle olunca gelenek bozulmaması için 6. Sezon başlangıcıda farklı olmalıydı.

Onun hazırlığını yapıyorum.

Peki Neden Tayland’ı seçtik.

Bu projeye çıkmadan önce Nomadlist adında bir website keşfettik. Websitede yaşanılacak şehirlerle ilgili belirli kriterler paylaşılıyordu, sıcaklık, ev kiraları, insanların cana yakınlığı, trafik ve internet hızı gibi Tayland’da olan bir şehir bu kriterlere göre her zaman en üst seviyede yer alıyordu, ve bu olay bizim çoktan dikkatimizi çekmişti ama bu merak ettiğimiz şehre gelene kadar önce diğer ülkeleri ve şehirleri deneyimlememiz gerekiyordu,


Bunun için önce 2019 yılının başına gitmemiz gerekiyor.


-19 Ocak, 12 ülkede yaşama projenin başlangıç ülkesi Sri Lanka burada toplamda 2 ay yaşayıp inanılmaz tren yolculuklarını ve çocukluk hayallerimi süsleyen sörf denemesini gerçekleştirdik. Yerel yaşamı dibine kadar deneyimlediğimiz ve hayatımızda hiç bir zaman unutamayacağımız anları filme dönüştürdüğümüz bir deneyim oldu bizim için, sonraki hedefimiz Tayland’da o merak ettiğimiz şehre taşınmaktı ama Lena’nın vize süresinin 15 gün olması bu hedefimizi imkansız kıldı. (Kamera karşısı)

-Bizde 2. Ülke olarak Malezya’ya taşınmaya karar verdik hedefimiz Sri Lankadaki doğal yaşamdan sonra gelişmiş bir ülkede şehir hayatını deneyimlemekti, tam istediğimiz gibi de oldu ama burada da Lena’nın vize süresinin 30 gün olmasından dolayı bir kere ülkeden çıkıp geri girmek durumdaydık, en yakın ülke olan Tayland’ın Krabi şehrine 9 gün vize kaçısı yapıp geri Malezya’ya döndük, ve Tayland’ın tadı damağımızda kaldı :D Sonuçta hedef her ülkede en az 2 yaşamaktı.

-Malezya’da 1 ay daha konakladıktan sonra ikimiz içinde vize açısından sıkıntı yapmayacak bir ülkeye gitmemiz gerekiyordu ama Taylandansa Vietnam bu kritere çok daha uygundu. Kendime 3 aylık çalışma Lena’ya da 3 aylık turist vizesi ile alıp orada yaşamaya başladık. Toplamda 2 şehir 2 ev değiştirdik ikisinde de tam yerel halkın içinde onlardan biri gibi yaşadık sokak yemeklerini tattık, karaoke dinledik, erken saatlerideki spor kültürlerine şaşırdık ve ülkenin çoğu zaman kuralsız olan trafiğinde motor kullandık, şükürler olsun hala hayattayız.

Vietnam’da 2. Ayımızı bitirdiğimizde Tayland ve Ukrayna ilişkilerininde bir çok gelişme olmuştu Lena artık orada 1 ay yaşayabilir ve 1 ay daha kalma süresini uzatabilirdik bu bilgi harekete geçmemiz için yeterliydi, sonrasında atladık uçağa dördüncü ülkemiz olan Tayland’ın merak edilen şehri Chiang Mai’ye sonunda sonunda vardık.

#6.sezon #Tayland #2yıl12ülke