Mini EV TURU ve Minimalist Yaşam

Mini ev turu ve minimalist yaşam konularını ele alıp minimalist yaşamın yararlarından ve ev ortamındaki avantajlarından bu videoda bahsettik. İyi seyirler

Videoyu beğenmeyi unutmayalım arkadaşlar :-)

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

Sosyal Medya Hesapları - Patreon Destek

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir
İnstagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
2. Instagram: https://www.instagram.com/homesurfers...
Videonun yazı hali:
Neden bu ev turunu yaptık ondan bahis edelim şimdi bi daha sonrada rezidansın yanında gelen bir kaç ek avantajı göstereceğim.

6 yıldır ailemden uzak kendi başıma yaşıyorum bunun 4 yılı öğrencilik hayatımda kaldığım evler diğer iki yılıda mezun olduktan sonrakiler toplamda 12 farklı yaşama alanı bunlara Sri Lanka ve burayı ekleyince 17 oluyor bazen tek bir odada kaldığım bazende 8 metre karelik alanı 2 tane rus arkadaş ile paylaştığım zamanlar oldu. He birde Bursa Görüklede öğrenciliğimin son yılında tek başıma kocaman bir köy evinde kaldığımda bu süreçte öğrendiğim bir şey varsa oda çok büyük bir alana yada çok fazla bir eşyaya ihtiyacın olmadığıdır bugün az önce ev turu yaptığımız ev Lena ve benim için herşeyi fazlası ile karşılıyor ve bundan fazlasını ihtiyaç duymuyoruz.

Gelelim Minimalist ev yaşamının avantajlarına

-Daha az stresli; az eşya az dikkat dağınıklı özellikle ile dağınık alanlarda çalışamayan bir insansanız sizin için daha rahat olucaktır.

-Daha çekici; Dağınık evlerin fotoğrafı ile minimalist bir evin fotoğrafını düşünün. Minimalist bir ortam ufak süslemeler ile çoğumuz için daha dikkat çekici olur dağınık bir ortamdansa.

-Temizlemesi kolaydır; Ne kadar çok şeyiniz ve büyük bir alanınız var ise temizlemeside bir o kadar zor olucaktır az eşyalı dar alanlar size daha çok zaman kazandıracaktır.

Minimalizm bazen yanlış anlaşılabiliyor yada ilk olarak aşırı örnekler akla geliyor arkadaşlar benim için hayatımda gerek duymadığım şeylerden kurtulmak
Peki bunun bana ne yararı oluyor

1-daha fazla üretkenlik
-içerik üreticisi olarak videoda anlatmak istediğim konuyu farklı bir yöntem ile aktarmak ve bazen kafa karıştırıcı editler bu şekilde çıkıyor.

2-Ekonomik rahatlık: Şimdi yurtdışında da olunca bazen insanlar çok büyük paraların döndüğünü düşünebiliyor ama olay parayı nereye harcamayıp nereye harcamadığında bitiyor bunun ile beraber şu anki yaşamımızı karşılayabiliyoruz. Tabi bizimde bazen iş almayıp biraz sıkıntıya düştüğümüz zamanlar oluyor.

3-ve son olarak az stres beraberinde geliyor.
-yaşadığımız dönem gereği bir çok şeye para harcayıp yeni şeyler alınca sanki stresimiz azalatacak yada mutlu olucakmışız gibi bir hisse kapılıyoruz ama ben ihtiyacım olmadığımı şeyleri hayatımdan çıkarınca asıl rahatlamaya kavuştum.


Kamera ekipmanlarım: https://kit.com/EnginOzdemir/kamera-e...

3. Sezon tüm bölümler: https://www.youtube.com/watch?v=AYGCo...