Seyahat Etmek Hayatımı Nasıl Değiştiriyor? - Dünya Turu

Seyahat Etmek Hayatımı Nasıl Değiştiriyor? Bugün Dünya turumda 310. gün. Seyahat etmeye başladığımızdan beri çok fazla hayat dersi öğrendik ve bunları sizede ilham vermesi için 8 maddede aktardım.

Seyahatimizde şu anda Bali Endonezyadayız buradaki yaşamımız çok güzel gidiyor. Seyahat ederek kendinize katabileceğiniz değerlerden en son Ukrayna'da bahsetmiştim, bugün tekrardan Dünya turumuzda Bali'de iken sizlere bu konuyu hatırlatmak istedim.
İyi seyirler

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir

Airbnb HEDİYELER ve ÜCRETSİZ Deneme

Airbnb seyahat kredisi: https://www.airbnb.com/c/engino331?cu...

İngilizce kanal: https://www.youtube.com/channel/UCMoG...

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

Sosyal Medya Hesapları:
Instagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
Instagram: https://www.intagram.com/homesurfers...

Videonun yazı hali;
Konuya tam anlamı ile geçmeden önce birşeyden bahsetmek istiyorum turizmde turistlik ile seyahat arasında bir fark var arkadaşlar

Turizmde turlar ile seyahatlerde herşey sizin için hallediliyorsa gideceğiniz yer kullanıcağınız taksi gezeceğiniz yerler, hatta fotoğraf çekebileceğiniz yerler bile anlatılıyor kendi isteğinizle çok hareket edemiyorsanız tam anlamı ile rahat alanınızdan çıkmış sayılmazsınız benim bugün konuşacağım biraz daha kendi başınıza Comfort zone dan yani rahat alanınızın dışına bilinmeyene çıkabileceğiniz dilini bilmediğiniz insanların sizi tanımadığı ve biraz akışına bıraktığınız bir geziden öğrenecekleriniz olucak.


-Seyahat etmek yeni şeyler öğrenmen için seni daha iyi bir öğrenciye dönüştürüyor, merakın ve alçakgönüllülüğün artıp aslında hayatta ne kadar çok şeyi bilmediğini fark etmene yardımcı oluyor bunun ile beraber öğrenmeye daha açık hale geliyorsun.


-Seyahat etmek seni daha bağımsız hale getirir seni korkutan şeylere karşı cesaretin artar hiç yapmam hiç denemem dediğin şeyleri bir anda tek başına yapmaya başlıyorsun sonra bir anda oturup bunuda yaptım dediğin zamanlar oluyor buna örnek olarak.


-Seyahat etmek seni daha sosyal bir insan haline getirir küçükken genelde ailemiz bize yabancılar ile konuşmayın der ama seyahat ederken bir gezgin olarak bu mutluluğun anahtarı gibidir ne kadar çok sosyalleşir ve çok insan ile muhabbet edersen o kadar çok birşeyler öğrenebileceğinin farkına varmaya başlarsın kendini başkalarından üstün görmeyi bir kenara bırakıp insanları dinlersen hiç tahmin edemeyeceğin bir kişi bile kısa bir muhabbet ile hayatında büyük etkiler bırakabilir.

-Seyahat etmek hayata bakış açını genişletir.

-Seyahat etmek seni daha mutlu bir insan haline getirir

-Seyahat etmek hepimizin aynı olduğunu fark etmene yardımcı olur farklı ülkelerde doğmuş olabiliriz farklı dilleri konuşabiliriz farklı inançlara sahip olabiliriz ama sonuçta hepimiz bu dünyada doğmuş mutluluğu arayan insanlarız farklı kültürlerden kurulan arkadaşlıklar gerçekten çok sıkı olabiliyor.

Merhaba ben Engin Özdemir hayatımda yaşadığım deneyimleri filme dönüştürüyorum,
Şu anda dijital göçebe olarak 2 yıl içerisinde 12 ülkede yaşama projemdeyim.