Tıbbı Şok Eden 'Maske Çocuk' Vakası

Çin'in Hunan eyaletindeki Hailing kentinde düyaya gelen Kangkand adlı bebek, kafasının önünde enlemesine doğru uzanan ikicnci bir yüze sahip. Kulaklarına kadar varan bir yarık halinde oluşan ikinci bir yüzü olan Knagkang, önden bakıldığında sanki suratında bir maske varmış gibi görünüyor.

Çocuğu doğum sonrasında kendisine gösterilmeyen zavallı anne, hastanede geçirdiği günlerde kocasına bebeğini görmek için günlerce yalvarmış. Guangdong eyaletinde elektronik ürünler imal eden bir fabrikada çalıştığı belirklenen yoksul kadın, çocuğu kendisine gösterildiği zaman gözyaşlarına boğulmuş.

2010 yılında yaşanan bu oaly sırasında doktorlar bu maske sendromunun nedenini bilmiyorlarmış. Dünyada ilk defa görülen bu vaka ortaya birçok komplo teorisi doğurmuş. Etrafta bu çocuğun dünya dışından gelen bir varlık olacağından tutun bu çocuğun kutsal olduğunuak kadar birçok dedikodu çıkmış. Fakat doktorlar yaptıkları incelemede bu duruma annenin hamileliği ısraında kullandığı düşük yapmayı önleyici ilaçlar olabileceği üzerinde durmuşlar.

Zavallı çocuğun ailesi Kangkang'ın rahatsızlığına çare bulmak için bebeği 20 günlük iken hastaneye götürmüş. Ancak hastane, bebeğin tedavi edilebilmesi için gerekeçek olan ameliyatın yaklaşık 80 ile 100 bin dolara arasında bir maliyeti olduğunu belirtmiş.

- Yılanlarla Dolu Ada - Bu adaya Ayak Basmadan Önce Bir Daha Düşün, Bu Adada Bir Çok Yılan Var : https://youtu.be/eslcMUD--4M

► Videomuzu beğendiyseniz Abone olmayı ve beğen tuşuna basmayı unutmayın :)

► Her gün 1 video yüklediğimiz kanalımızda sizlere her konudan farklı videolar yapmaya çalışıyoruz.. Şaşırtıcı, sıradışı, ilginç, eğlenceli ve bilgilendirici videolar için kanala abone olmayı unutmayın! https://goo.gl/8Yf9Su

► Kaynaklar:
► en.wikipedia.org
► eksisozluk.com
► line.do
► people.howstuffworks.com

Bizleri takipte kalarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz, teşekkürler..

http://www.yameraktan.com/