Vietnam'a Taşındık - (Yeni Evimiz)

Vietnam'a Taşındık, Vietnam vizesi nasıl alınır, Vietnam'a nasıl gidilir? 2 ay Malezya'da yaşadıktan sonra 3. ülkemiz olan Vietnam'a taşındık ve bu yolculuğumuzu şans üzeriden filme dönüştürmek istedim iyi seyirler.

Vietnam vizesine başvuru için: https://vietnamrehberi.com/

Videoyu beğenmeyi unutmayalım arkadaşlar :-)

Patreon destek: https://www.patreon.com/enginozdemir

iş birliği ve sponsorluk için: [email protected]

airbnb ödül kazanma daveti: https://www.airbnb.com/c/engino331?cu...

Lena'nın websitesi: https://lehouse.com.ua/

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: https://www.instagram.com/enginozdemir0/
2. Instagram: https://www.instagram.com/homesurfers...

Video'nun Yazı hali:

-4. Sezonda Malezya’da 2 ay yaşadıktan sonra kanalın 5. Sezonunu başlatma zamanı gelmişti. Bunun için tek yapmamız gereken bir çok takipçimizinde tabiri ile çorap değiştirir gibi ülke değiştirmekti. Ve bunun için erkenden hazırlıklara başladık.
- 12 ülkede yaşama projesindeki 3. Ülkemizi seçmeden önce sadece 3 kural belirledik. Birincisi o ülkenin bizi heyecanlandırıyor olması İkinci olarak ülke hakkında okuduğumuz duyduğumuz ne kadar negatif bilgi var ise hepsini bir kenara bırakmak yani önyargısız olmak. Son kuralımız ise editçi Engin’nin karnını doyurabileceğimiz ekonomisi uygun bir ülke olması.
Bu üç kuralı tamamladığımız sürece yeni ülke için hazırdık.

O gün poşetimin düşmesi dışında Her şey istediğimiz gibi gidiyordu önce ev sahibimiz tarafından ücretsiz ayarlanan araç ile havalimanına vardık daha sonra hiç beklemeden 2 saat sürecek çok eğlenceli bir uçak yolculuğumuz başladı.
2 Saatin sonunda yeni yaşacığımız ülke olan Vietnam’a vardık bundan sonra kalan tek işlem kapıda vize işlemiydi. Gerekli belgeleri doldurduktan sonra Vietnam rehberi Şirketi’nin sahibi Oğuzhan tarafından hazırlanan 3 aylık davet ile sıkıntısız bir şekilde ülkeye girdik.

O gün çok şanslıydık diyebilirim ya da nasıl şansımızı arttıracağımızı mı biliyorduk? bugün yeni ülke ile beraber şanslı olmak üzerine konuştuğumuz film geliyor.

.Birçoğumuz şans hakkında eksik bilgiye sahibiz. Şansın gizemli bir şekilde gerçekleşen ya da gizemli bir şekilde ortadan kaybolan olağanüstü bir şey olduğu eğilimindeyiz.
2 yıl önce hayatımda her şey ters gittiğinde bende böyle olduğunu düşünüyordum.Ama şu anda düşüncem tamamen değişti.Ya size şanslı olmayı öğrenebileceğinizi söylesem. Buna inanır mıydınız?

Bende dair bir çok insan buna inanıyor.

Yazarlar tarafından yapılan ulusal bir ankette, ankete katılanların yüzde 67'si, sıkı çalışmanın yaşamlarındaki şansta büyük bir rol oynadığına inanıyor ve yüzde 64'ü şansın merak ve fırsat aramalarına bağlı olduğunu düşünüyordu.

Bu da şansın sadece rastgelen bir şey olmadığını kanıtlıyor.

Yani demek istediğim günlük hayata yaklaşımınızı değiştirmenize ve şansınızı arttırmanıza yardımcı olucak bir kaç yol var.

İlk olarak en basiti ile başlayalım. Kendinizi fırsatların ortaya çıkabileceği yerlere koymak şansınızı arttıracaktır.


Şu anda yaşadığımız evden örnek verelim bizim hotel kullanmak yerini ev bulabileceğimiz airbnb uygulamasını kullanmamızın sebeblerinden biri yerli insanlar ile daha yakından vakit geçirebilmek, kültürlerini tanımak uygun ve lezzetli sokak yemeklerini onlar aracılığı ile öğrenebilmek ve airbnb uygulaması bunu bizim için kolaylaştırıyor yani şansımızı arttırıyor.

Şu anda Dao adında 2 tane kız çoçuğu olan bir kadın ile beraber kalıyoruz kızları çok tatlı ve cana yakın Dao sayesinde John adında kendini İngilizce konusunda geliştirmek isteyen bir genç ile tanıştık ve John 2 gündür bizim rehberimiz oldu onun sayesindede bütün yerel restoranları öğrendik ve 1 dolara çok garip mekanlarda farklı lezzetler tadıyoruz.

Hatta güzel bir konu ile daha da basitleştirelim
Hayatının aşkını arıyorsun birde farklılık katalım
Yabancı bir kız arkadaş yada erkek arkadaşınız olsun istiyorsunuz bulunduğunuz yerde bunun gerçekleşme olasılığını bir düşünün artık hangi şehirde yaşıyorsanız mesala ben aslen karslıyım çocukluğumun geçtiği yer Kırıkkale bu şehirde 18 yılda çok yabancıya denk gelmedim ama Antalya Olimposta yaşadığım 2 yıllık dönemde 40-45 farklı ülkeden binlerce insan ile tanıştım aynı zamanda Lena ilede tanıştığım yer orasıdır.
Bazen şansız olduğumuzu kabullenmek çok kolay olabiliyor, açtın telefonunu girdin Instagrama yada Youtube’a bir kaç insanın hayatını izledin dedin ne kadar güzel hayat yaşıyorlar ne kadar şanslılar bu yaygın olan algısal bir önyargıdır çünkü biz ilk olarak daha çok insanların başarılı sonuçlarına odaklanmaktayız buna ulaşmak için katlandıkları zorluklara yaptıkları fedakarlıklara genelde düşünmüyoruz işte burada 2. Yolumuz olan yapmak istediğiniz şeyler konusunda sürekli ve tutkulu olmak geliyor yeterli kararlılık ve sıkı çalışma ile nihayet ihtiyacınız olan büyük kırılmaya ulaşıyorsunuz.

#Vietnam #2Yıl12Ülke #Şans